Miernik grubości lakieru GL-PRO-2-F, GL-PRO-2-FA, GL-PRO-2-FAZ

Kup Teraz

Miernik lakieru GL-PRO-2 Miernik lakieru GL-PRO-2

Cena katalogowa GL-PRO-2-F: 500zł brutto

Cena katalogowa GL-PRO-2-FA: 550zł brutto

Cena katalogowa GL-PRO-2-FAZ: 600zł brutto

 

Obecnie miernik lakieru GL-PRO-2 występuje w trzech wersjach:
GL-PRO-2-F, pomiar tylko na blachach stalowych;
GL-PRO-2-FA, pomiar na blachach stalowych i aluminiowych (automatyczne rozpoznanie materiału);
GL-PRO-2-FAZ, pomiar na blachach stalowych i aluminiowych (automatyczne rozpoznanie materiału z funkcją
wykrywania powłoki cynkowej na blasze stalowej).

 

Mierniki serii GL-PRO-2 są rozwiązaniami opartymi na nowoczesnych 32-bitowych procesorach. Dzięki temu otrzymano szybki i dokładny pomiar realizowany za pomocą 12-bitowego przetwornika.

 

W miernikach zastosowano nowatorską konstrukcję sondy pomiarowej, która umożliwia pomiar punktowy na materiałach ferromagnetycznych i niemagnetycznych (w zależności od wersji), automatycznie rozpoznając badany materiał oraz informując na wyświetlaczu o rodzaju materiału. Sonda zakończona jest tzw. kulką.

 

Cechą wyróżniającą mierniki GL-PRO-2-FAZ jest automatyczne rozpoznawanie czy blacha ferromagnetyczna jest pokryta warstwą cynku lub czy jest nieocynkowana. Ma to duże znaczenie podczas pomiaru na samochodzie – ujawni nam to, które elementy karoserii były wymienione na tańsze nieocynkowane. Sonda została całkowicie przez nas opracowana.

 

Miernik posiada funkcję kalibracji na wzorcach grubości (dołączone do zestawu).

 

Mierniki posiadają kolorowy, czytelny wyświetlacz LCD o przekątnej 1,8 cala, na którym wyświetlany jest aktualny pomiar, statystyka pomiarów oraz wszystkie niezbędne funkcje. Obsługa odbywa się za pomocą 4-przyciskowej klawiatury oraz dodatkowego spustu, którego naciśnięcie powoduje podświetlenie miejsca pomiarowego.

 

Wykrywanie blachy stalowej ocynkowanej – wersja GL-PRO-2-FAZ
Miernik umożliwia automatyczne wykrycie blachy stalowej ocynkowanej. Wykrywanie następuje do grubości lakieru + grubość ocynku równej około 550um.
Ułatwia to ocenę samochodu, ponieważ często zastępuje się całe uszkodzone elementy zamiennikami nieocynkowanymi.
Uwaga! Zdarzają się przypadki, że miernik nie wykrył cynku na blasze stalowej zastosowanej w zamienniku pomimo deklaracji producenta zamiennika, że blacha jest galwanizowana. Na takim samym elemencie ale oryginalnym ocynk został wykryty. Jest to dodatkowa zaleta miernika, ponieważ łatwiej wykryć auto powypadkowe.

 

Podstawowe cechy przyrządu:

 

Mierniki kupisz u naszych dystrybutorów w super cenach: KUP TERAZ