Miernik lakieru seria GL-PRO-6 z sondą na przewodzie

Miernik lakieru GL-PRO-6 Prodig Tech

324,00 zł – 449,00 zł

* w zależności od wybranego rodzaju (F, FA, FAZ)

Samochodowy miernik, tester lakieru: ✓ zakres pomiarowy 0-2000um ✓ rozdzielczość pomiaru 1um Fe ✓ sonda punktowa zakończona kulką ✓ pomiar na blachach stalowych (w tym ocynkowanych) ✓ pamięć: 960pom. ✓ funkcja HOLD ✓ ASYSTENT POMIARU®

Dodatkowe informacje o mierniku lakieru GL-PRO-2 z sondą wbudowaną

Profesjonalny miernik z sondą kulkową na przewodzie występujący w trzech wersjach:

 • GL-PRO-6-F, pomiar tylko na blachach stalowych
 • GL-PRO-6-FA, pomiar na blachach stalowych i aluminiowych (automatyczne rozpoznanie materiału)
 • GL-PRO-6-FAZ, pomiar na blachach stalowych i aluminiowych (automatyczne rozpoznanie materiału z funkcją wykrywania powłoki cynkowej na blasze stalowej).

Sonda na przewodzie ułatwia pomiar w trudniej dostępnych miejscach oraz zwiększa komfort użytkowania.

Cechą wyróżniającą mierniki GL-PRO-6-FAZ jest automatyczne rozpoznawanie czy blacha ferromagnetyczna jest pokryta warstwą cynku lub czy jest nieocynkowana. Ma to duże znaczenie podczas pomiaru na samochodzie – ujawni nam to, które elementy karoserii były wymienione na tańsze nieocynkowane. Sonda została całkowicie przez nas opracowana.

Podstawowe cechy przyrządu: ✔ pomiar na blachach (automatyczne wykrywanie): – stalowych, Fe (modele GL-PRO-6-F, GL-PRO-6-FA, GL-PRO-6-FAZ); – aluminiowych, Al (modele GL-PRO-6-FA, GL-PRO-6-FAZ); ✔ automatyczne wykrywanie cynku (Zn) na blasze stalowej (tylko model GL-PRO-6-FAZ); ✔ automatyczne wykrywanie podłoża (nie dotyczy modelu GL-PRO-6-F przeznaczonego tylko do blach stalowych); ✔ zakres pomiarowy 0-2000μm; ✔ podziałka 1μm dla Fe, 5μm dla nFe; ✔ minimalne pole pomiaru dla nFe 15x15mm, dla Fe 5x5mm; ✔ sonda na przewodzie, sprężysta, zakończona tzw. kulką; ✔ 3 tryby pracy: pomiar ciągły, zatrzymanie pomiaru (HOLD 1), zamrożenie pomiaru (HOLD 2); ✔ pamięć pomiarów 960 pozycji; ✔ Asystent Pomiaru® dla motoryzacji (dioda LED); ✔ kalibracja (za pomocą płytek i wzorca grubości); ✔ sygnalizacja dźwiękowa; ✔ zasilanie: dwie baterie alkaliczne AAA (R3).
Miernik lakieru GL-PRO-6 Prodig Tech

Funkcja ASYSTENT POMIARU®

Funkcja podpowiada oceniającemu samochód czy miał on naprawy blacharsko-lakiernicze.

Podczas dokonywania pomiarów miernik sygnalizuje za pomocą paska graficznego oraz napisów:

 • pasek zielony – lakier prawidłowy;
 • pasek żółty – druga warstwa lakieru;
 • pasek czerwony – szpachla.

Należy zaznaczyć, że funkcja ASYSTENT POMIARU® ma jedynie pomóc w interpretacji pomiarów, nie może ona być podstawą do jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy samochód miał naprawy blacharsko-lakiernicze. Niemniej jednak dużo osób dokonujących ocen samochodów nie wie tak naprawdę co dana grubość lakieru oznacza, dlatego powyższa funkcja ma w tym pomóc.

Co wyróżnia miernik GL-PRO-6-FAZ na tle innych mierników?

Cechą wyróżniającą mierniki GL-PRO-6-FAZ jest automatyczne rozpoznawanie czy blacha ferromagnetyczna jest pokryta warstwą cynku lub czy jest nieocynkowana. Ma to duże znaczenie podczas pomiaru na samochodzie – ujawni nam to, które elementy karoserii były wymienione na tańsze nieocynkowane. Sonda została całkowicie przez nas opracowana.

Miernik posiada funkcję kalibracji na wzorcach grubości (dołączone do zestawu).

Wykrywanie cynku na stali – GL-PRO-6-FAZ

Mierniki grubości lakieru GL-PRO-6-FAZ posiadają funkcję ułatwiającą wykrycie warstwy cynku na blachach stalowych. Jest to przydatna funkcja zwłaszcza przy poszukiwaniu używanego samochodu. Dosyć często w samochodach po kolizjach drogowych wymienia się cały element karoserii, np. błotnik. Taki element jeżeli jest nowy i zostanie polakierowany zgodnie ze sztuką to ciężko zweryfikować czy jest on oryginalny czy zamiennikiem dokonując tylko pomiaru grubości lakieru – wskazania mogą świadczyć, że element jest oryginalny fabryczny. Odpowiedniki elementów karoserii produkowane przez różne firmy często nie są pokryte warstwą cynku. Oczywiście, żeby udało się rozróżnić taki element to reszta auta musi być ze stali ocynkowanej, która zostanie wykryta przez miernik (wskazanie FeZn). Przykładowo, jeżeli na jednym błotniku otrzymamy wskazanie cynku a na drugim takiego wskazania nie będzie to może to oznaczać, że element był wymieniany.

Podczas pomiaru na takiej stali ocynkowanej, którą będzie wstanie wykryć miernik na wyświetlaczu zostanie przedstawiona informacja FeZn, a gdy dokonamy pomiaru na stali nieocynkowanej na wyświetlaczu otrzymamy informacje Fe.

Warstwa cynku musi być ciągła, musi być prawidłowo wykonana. Miernik może nie wykryć warstwy cynkowej wadliwej, spękanej, nieciągłej. Taka warstwa najczęściej nie spełnia swojej roli antykorozyjnej.

Funkcja wykrywania cynku działa do grubości lakieru+cynk około 300-400μm

Pomiar miernikiem GL-PRO-6 z sondą na przewodzie
Miernik GL-PRO-6 F/FA/FAZ

Funkcja HOLD

Funkcja pozwala na dokonanie pomiaru i zatrzymanie go. Funkcję HOLD można wyłączyć z poziomu MENU.

Mierniki posiada dwa tryby funkcji HOLD:

HOLD 1 – zatrzymuje pomiar na wyświetlaczu do momentu oddalenia sondy od powierzchni;
HOLD 2 – zatrzymuje pomiar do czasu kolejnego pomiaru.
Gdy funkcję HOLD wyłączymy miernik wykonuje pomiar ciągły.

Sygnalizacja dźwiękowa

Przydaje się zwłaszcza podczas dokonywania pomiaru z włączoną funkcją HOLD. Po dokonaniu pomiaru miernik informuje nas o tym fakcie krótkim sygnałem dźwiękowym. Sygnał dźwiękowy można wyłączyć z poziomu MENU.

Sonda pomiarowa

 • zakończona kulką umożliwiającą
 • pomiar na krzywiznach
 • dokładny pomiar
 • wysoka jakość

Mierniki posiadają głowicę pomiarową zawieszoną sprężyście, która skonstruowana jest w ten sposób, że podczas dociskania sondy do badanej powierzchni, “wsuwa” się w obudowę sondy. Dzięki temu pomiar staje się dokładniejszy ze względu na bardziej równomierny docisk do badanej powierzchni. Niwelowane są również drgania ręki.

Kulka pomiarowa ułatwia pomiar na krzywiznach.

Czoło sondy wykonane jest z wysokiej jakości tworzywa, dzięki temu będzie służyć przez lata.

Funkcja kalibracji

 • prosta kalibracja
 • zestaw kalibracyjny w komplecie (płytka stalowa, płytka aluminiowa, wzorzec grubości)

Funkcja kalibracji – zerowania sprawia, że miernik będzie mierzył poprawnie w każdych warunkach, nawet po kilku latach użytkowania.
Przed pomiarami możesz miernik skalibrować i być pewnym, że pomiary będą prawidłowe.
Miernik posiada kompensację dzięki temu automatycznie kalibruje się, ale dokładna kalibracja możliwa jest zawsze za pomocą płytki kalibracyjnej.

Uwaga na mierniki bez płytek kalibracyjnych – w takich miernikach wkrótce błąd pomiarowy wzrośnie, ponieważ sonda ulega zużyciu (ściera się) oraz dodatkowo wpłynie na to starzenie się elementów elektronicznych. Dlatego nawet mierniki warte kilka tysięcy złotych posiadają w zestawie płytki kalibracyjne oraz funkcję kalibracji.

Zestaw zawiera

 • miernik grubości lakieru GL-PRO-6
 • zestaw do zerowania – kalibracji
 • dwie baterie alkaliczne AA
 • etui z eko-skóry
 • instrukcja