Miernik lakieru GL-SMART-8

Miernik grubości lakieru GL-SMART 8

214,49 zł

Samochodowy miernik, tester lakieru GL-SMART-8
✔ współpraca z aplikacją GL-SMART;
✔ rodzaj sondy pomiarowej: sonda wbudowana, czoło sondy dociskane – wsuwa się delikatnie w obudowę sondy i minimalnie odchyla na boki co ułatwia pomiar;
✔ pomiar na blachach stalowych, stalowych ocynkowanych i aluminiowych;
✔ rozdzielczość pomiaru: 10µm lub 1µm w zależności od ustawień;
✔ zakres pomiaru (grubość lakieru): 0µm do 2000µm;
✔ funkcja ASYSTENT POMIARU®;
✔ funkcja HOLD;
✔ sygnalizacja dźwiękowa;
✔ kalibracja miernika – płytka do zerowania (kalibracji) jest w zestawie;
✔ pamięć 200 pomiarów;
✔ podświetlanie wyświetlacza LCD;
✔ automatyczne wyłączenie miernika po dłuższej bezczynności;
✔ zasilanie: dwie baterie alkaliczne R3 (AAA);
✔ klawiatura poliwęglanowa;
✔ w zestawie firmowe ETUI.

Dodatkowe informacje o mierniku lakieru GL-SMART-8 z sondą wbudowaną

Mierniki grubości lakieru serii SMART

umożliwiają połączenie z telefonem za pomocą bluetooth. Dzięki aplikacji GL-SMART otrzymujemy szereg dodatkowych funkcji, które nie są dostępne dla standardowych mierników grubości lakieru.

Aplikacja GL-SMART

Aplikacja GL-SMART opracowana dla systemu Android umożliwia połączenie z miernikiem lakieru serii SMART. W zależności od modelu miernika otrzymujemy szereg nowych funkcji, które są niedostępne dla standardowych mierników. Aplikacja obecnie działa na systemie Android w wersji 6 lub wyższej. Docelowo ma być dostępna od wersji 5. Aktualizacje aplikacji udostępniane przez producenta są bezpłatne. Zaletą aplikacji jest to, że cały czas będzie dopracowywana i rozbudowywana. Aplikację GL-SMART można pobrać ze sklepu Google Play.

Możliwości aplikacji po połączeniu z miernikiem GL-SMART-8

pomiar podstawowy i rozszerzony z zapisem pomiarów;
pomiar profesjonalny z pomiarem poszczególnych elementów karoserii + słupków;
możliwość wykonania 24 zdjęć dla każdego samochodu;
generowanie raportów z pomiarami i informacjami dodatkowymi takimi jak marka, rejestracja, VIN, uwagi, itp.;
eksport raportów do pliku PDF;
aplikacja wymaga obecnie systemu ANDROID w wersji 6 lub wyższej;
aplikacja jest cały czas rozwijana, docelowo ma być kompatybilna od wersji 5; cały czas będzie rozbudowywana o kolejne funkcje, aktualizacje zawsze będą darmowe.
Aplikacja GL-SMART jest intuicyjna w obsłudze. Po uruchomieniu wyświetlony zostanie pulpit główny, który umożliwia wybranie jednej z opcji:

pomiar podstawowy;
pomiar profesjonalny;
katalog pomiarów;
kalibracja.
Uwaga. Aplikacja po uruchomieniu lub po wybraniu danej funkcji może poprosić o pozwolenie na dostęp do lokalizacji oraz do aparatu i multimediów. Pozwolenie na dostęp do lokalizacji jest niezbędne dla pracy Bluetooth 4, jest to wymóg techniczny systemu Android. Nie pobieramy żadnych informacji na temat lokalizacji telefonu.

Aplikację GL-SMART należy pobrać ze sklepu Google Play.

Aplikacja GL SMART do miernika lakieru z serii smart
Miernik GL-SMART

Pomiar podstawowy

Po wybraniu tej funkcji zostanie wyświetlona lista wykrytych mierników – należy wybrać jeden z nich. Aplikacja wejdzie do trybu pomiaru w „widoku podstawowym”. Przełączając na „widok rozszerzony” pojawią się dodatkowe funkcje: tabela z listą pomiarów, wykres z pomiarami oraz możliwość zapisania pomiarów w katalogu pomiarów.W celu wykonania pomiaru należy dodatkowo w mierniku przejść do funkcji pomiarowej w MENU miernika. Po przyłożeniu miernika do karoserii pomiar zostanie wyświetlony na wyświetlaczu LCD miernika oraz w aplikacji GL-SMART.

Pomiar profesjonalny

Umożliwia pomiar z podziałem na poszczególne elementy karoserii. Zostanie wyświetlona grafika z rzutem samochodu rozłożonego na pojedyncze fragmenty. Po wybraniu danego fragmentu zostanie wyświetlony widok jak na zdjęciu po lewej stronie. Pomiar wykonujemy analogicznie jak opisano w funkcji „pomiar podstawowy”.

W trybie profesjonalnym dodatkowo istnieje możliwość zapisania pomiarów w formie raportu.

Katalog pomiarów

Zawiera zapisane pomiary z podziałem na profesjonalne (ikonki z obramowaniem ciemno-niebieskim) oraz na podstawowe (ikonki z obramowaniem zielonym). Wybierając dany plik z pomiarem mamy mamy możliwość edycji danych takich jak marka, silnik, model, przebieg, dane przeprowadzającego pomiary, wnioski itp. Dodatkowo plik z pomiarem profesjonalnym posiada funkcję eksportu danych do pliku PDF w formie raportu.

Kalibracja

Wybierając tą funkcję istnieje możliwość skalibrowania miernika. Należy postępować zgodnie z komunikatami.

Funkcja ASYSTENT POMIARU® na wyświetlaczu miernika oraz w aplikacji GL-SMART

Funkcja podpowiada oceniającemu samochód czy miał on naprawy blacharsko-lakiernicze.

Gdy funkcja jest włączona, miernik wyświetla na wyświetlaczu podczas dokonywania pomiarów komunikaty informujące o stanie blacharki:

  • “LAK OK” – lakier prawidłowy;
  • “2xLAK” – druga warstwa lakieru;
  • “KIT!” – szpachla.

W aplikacji GL-SMART zastosowano rozwiązanie polegające na zmianie kolorów ramki z pomiarem:

  • zielony – lakier prawidłowy;
  • żółty – druga warstwa lakieru;
  • czerwony – szpachla;

oraz dodatkowo wyświetlany jest komunikat tekstowy pod ramką.

Należy zaznaczyć, że funkcja ASYSTENT POMIARU® ma jedynie pomóc w interpretacji pomiarów, nie może ona być podstawą do jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy samochód miał naprawy blacharsko-lakiernicze. Niemniej jednak dużo osób dokonujących ocen samochodów nie wie tak naprawdę co dana grubość lakieru oznacza, dlatego powyższa funkcja ma w tym pomóc.

Funkcja HOLD

Funkcja pozwala na dokonanie pomiaru i zatrzymanie go, dzięki czemu możemy miernik oddalić od badanej powierzchni i odczytać pomiar.

Sygnalizacja dźwiękowa

Przydaje się zwłaszcza podczas dokonywania pomiaru z włączoną funkcją HOLD. Po dokonaniu pomiaru miernik informuje nas o tym fakcie krótkim sygnałem dźwiękowym.

Aplikacja miernika lakieru GL-SMART-XL

Funkcja kalibracji

  • prosta kalibracja
  • płytka w zestawie

Funkcja kalibracji – zerowania sprawia, że miernik będzie mierzył poprawnie w każdych warunkach, nawet po kilku latach użytkowania.
Przed pomiarami możesz miernik skalibrować i być pewnym, że pomiary będą prawidłowe.
Miernik posiada kompensację dzięki temu automatycznie kalibruje się, ale dokładna kalibracja możliwa jest zawsze za pomocą płytki kalibracyjnej.

Uwaga na mierniki bez płytek kalibracyjnych – w takich miernikach wkrótce błąd pomiarowy wzrośnie, ponieważ sonda ulega zużyciu (ściera się) oraz dodatkowo wpłynie na to starzenie się elementów elektronicznych. Dlatego nawet mierniki warte kilka tysięcy złotych posiadają w zestawie płytki kalibracyjne oraz funkcję kalibracji.

Zestaw składa się z:

miernik grubości lakieru GL-SMART-8
płytka do zerowania – kalibracji
dwie baterie alkaliczne AAA
etui z eko-skóry
instrukcja